Szkolić, by było bezpiecznie

by-img-266.jpg

Zysk to nie wszystko. Cenniejsze jest trwanie i zdrowie ludzkie. Dlatego pracodawca musi zadbać, by praca w jego domu była bezpieczna. Sposobów na to jest wiele.

Wyposażanie pracowników w odpowiednią odzież roboczą, zapewnianie dostępu do środków pierwszej pomocy (apteczki), zakup sprawnego sprzętu gaśniczego… Niemniej ważne są szkolenia BHP. Dla wielu wydaje się to stratą czasu i niepotrzebnym obowiązkiem, jednak takie szkolenia BHP są jak najbardziej sens. Co z tego, że nasi pracownicy będą ubrani w odpowiednią odzież roboczą, apteczki będą na miejscu, podobnie jak sprzęt gaśniczy, ale nikt nie będzie potrafił tego użyć. Na szkoleniu BHP pracownik uczy się między innymi jak wykorzystać owe apteczki, cz jak używać sprzętu gaśniczego.

Zobacz też: https://www.studia-doktoranckie.edu.pl/czym-roznia-sie-prace-doktorskiej-od-magisterskiej-i-licencjackiej/

Szkolenie BHP uczy też prawidłowego zachowania w innych sytuacjach. Dzięki temu w razie wypadku nie ma paniki, bo każdy wie, co robić i jak się zachować. Nie warto zaniedbywać kwestii bezpieczeństwa na miejscu pracy. Wile może od tego zależeć. A życie każdy ma chociaż jedno.

Dodaj komentarz