stat4u Wioski w internecie - strony internetowe wiosek

Sondy

Jak oceniasz realizację projektu Pożyteczne Wakacje 2018?
 

Licznik odwiedzin

1194879
DziśDziś122
WczorajWczoraj403
W tym tygodniuW tym tygodniu2824
W tym miesiącuW tym miesiącu9479
Wszystkie dniWszystkie dni1194879

Newsletter

Jeśli chcesz dostawać informację o nowościach na maila zapisz się do newslletera.
Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedza nas

Naszą witrynę przegląda teraz 161 gości 

Grafika - losowo

Mapa

Reklama

Terminarz

marzec 2019
N P W Ś C Pt S
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń
Reklama
Reklama

Znajomi ze szkoly...

Reklama
Reklama

Komunikacja lokalna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kikoły w średniowieczu...

Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu Pana Kazimierza Andrzeja Trejbera pt."Kikoły w późnym średniowieczu". Aby przeczytać inne artykuły na temat historii okolicy zapraszamy do zakładki "Historia okolicy" lub do publikacji "Historia kluczem do naszej przyszłości...-echa minionych lat". Publikacja została wydana w ramach programu "Tu mieszkam tu zmieniam" ze wsparciem Banku Zachodniego WBK i Fundacji Banku Zachodniego WBK w 2016 r przez Stowarzyszenie Młodzi dla wsi ze Starego Orzechowa. Dodrukowaną publikację można otrzymać u Sołtysa wsi Stare Orzechowo lub przeczytać w lokalnych bibliotekach. Tymczasem zapraszamy do lektury najnowszego artykułu o historii Kikół: KLIKNIJ


Kikoły w średniowieczu...
 
Radny 25-lecia

Miło nam poinformować, że radny z naszego okręgu Marcin Gągolewski dzięki Państwa głosom w plebiscycie Tygodnika Nowodworskiego otrzymał 17.02.2018 tytuł "Radnego 25-lecia".


Radny 25-lecia
 
Podsumowanie 2017 roku w Orzechowie

Kończy się rok 2017 i już za kilka godzin wkroczymy z radością w nowy 2018. Ostatnie dwanaście miesięcy upłynęło dla mieszkańców Starego Orzechowa pod znakiem wielkich inwestycji. W grudniu odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej, a zebrani mogli podziwiać nowe oblicze szkoły podstawowej im. Wandy Chotomskiej. Inwestycja kosztowała ponad 5 mln, a małą cegiełkę do budowy boiska wielofunkcyjnego dołożyli mieszkańcy Starego i Nowego Orzechowa, przekazując na tę inwestycję fundusze sołeckie.

W lipcu dzieci i młodzież ze Starego Orzechowa i okolic wzięły udział w akcji letniej „Pożytecznie w wakacje” zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Młodzi dla wsi” oraz sołectwo Stare Orzechowo. Podczas tygodniowych zajęć uczestniczyli w grach, zabawach i konkursach. W tym roku przygotowano dla uczestników warsztaty mydlarskie, a tygodniowe zajęcia zakończył wyjazd do kina.

W pierwszą niedzielę września w kaplicy p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski odbyły się Dożynki. Wśród przygotowanych stoisk nie zabrakło także smakołyków przygotowanych przez mieszkańców Starego Orzechowa. A  najmłodsi mieszkańcy przygotowali kolorowe i pachnące mydełka.

Również we wrześniu odbyło się zebranie wiejskie podczas którego rozdysponowano fundusz sołecki na 2018 rok. Decyzją zebranych kwota została przeznaczona na: odnowienie ogrodzenia przy kaplicy w Orzechowie, zajęcia wakacyjne dla dzieci, modernizację dwóch dróg 250/2 i drogi o nr działek 196, 127, 155. W ostatniej inwestycji, jak zapewnił Pan Wójt,  część środków dołoży gmina.

Mamy głęboką nadzieję, że za rok znów będziemy mogli napisać o tym jak wspaniale rozwija się nasza wieś. Tymczasem wszystkim mieszkańcom i nie tylko życzymy szampańskiej zabawy i wiele dobrego w Nowym Roku.

Anna Gągolewska - sołtys wsi Stare Orzechowo

Marcin Gągolewski - radny gm. Pomiechówek


Podsumowanie 2017 roku w Orzechowie
 
Otwarcie hali sportowej w Orzechowie

Dzień 15.12.2017 był jednym z najbardziej wyjątkowych w historii Szkoły Podstawowej w Orzechowie. W tym dniu otwarto największe inwestycje w tej szkole od czasu jej budowy - halę sportową i boisko wielofunkcyjne. W okresie wakacyjnym również szkoła przeszła generalny remont. Całkowity koszt inwestycji w naszej szkole tym roku wyniósł 5 087 962 zł. Warto nadmienić, że do projektu dołożyły się również Sołectwa Stare Orzechowo i Nowe Orzechowo, które łącznie przekazały kwotę 21457,77 zł z funduszy sołeckich na 2018 rok. Dziękujemy władzom samorządu pomiechowskiego, a także wszystkim, którzy przyczynili się do tej wspaniałej inwestycji. Życzymy społeczności Szkoły w Orzechowie dalszych sukcesów

Anna Gągolewska

sołtys wsi Stare Orzechowo

Marcin Gągolewski

Radny gm. PomiechówekOtwarcie hali sportowej w Orzechowie
 
Dożynki 2017

3 września 2017 roku w Kaplicy p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Starym Orzechowie dziękowano za tegoroczne plony. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył ksiądz proboszcz Tomasz Cymerman. Podczas Liturgii poświęcone zostały kosze dożynkowe przygotowane przez sołectwa: Nowe Orzechowo, Stare Orzechowo, Wójtostwo, Zapiecki. Mszę Świętą zakończyła uroczysta procesja. Następnie odbyła się degustacja potraw przygotowanych przez mieszkańców poszczególnych sołectw oraz przez Stowarzyszenie Rodzin z Dziećmi Niepełnosprawnymi. Wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałej organizacji Dożynek, należą się wielkie podziękowania.

Więcej zdjęć: KLIKNIJ

Dożynki 2017
 


Strona 2 z 26

you are here: Start