stat4u Wioski w internecie - strony internetowe wiosek

Sondy

Jak oceniasz realizację projektu Pożyteczne Wakacje 2017?
 

Licznik odwiedzin

1019619
DziśDziś3
WczorajWczoraj35
W tym tygodniuW tym tygodniu3
W tym miesiącuW tym miesiącu10343
Wszystkie dniWszystkie dni1019619

Newsletter

Jeśli chcesz dostawać informację o nowościach na maila zapisz się do newslletera.
Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedza nas

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Grafika - losowo

Mapa

Reklama

Terminarz

kwiecień 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń
Reklama
Reklama

Znajomi ze szkoly...

Reklama
Reklama

Komunikacja lokalna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Fundusz sołecki na 2017 rok

W dniu 16.09.2016 w Szkole Podstawowej w Starym Orzechowie odbyło się zebranie wiejskie sołectwa Stare Orzechowo w sprawie uchwalenia wniosku o przyznanie funduszu sołeckiego na 2017 r. Mieszkańcy obecni na zebraniu podjęli jednogłośnie uchwałę o przeznaczeniu funduszu sołeckiego na budowę boiska wielofunkcyjnego przy szkole w Orzechowie (11817,09 zł). Środki na ten cel przeznaczyło również sąsiednie sołectwo: Nowe Orzechowo, które uchwaliło przekazanie na budowę boiska 6735,14 zł z fundusz sołeckiego i 2905,54 zł z funduszu obywatelskiego. W tym roku fundusz sołecki został zwiększony o 30%, a więc wsi Stare Orzechowo przypadło dodatkowe 3545,12 zł. Dodatkowe środki zostały przeznaczone na organizację zajęć wakacyjnych i dożynek w Orzechowie. Mamy nadzieję, że do kwoty 21457,77 zł z funduszy wsi Starego i Nowego Orzechowa, Pan Wójt dołoży brakującą kwotę, jak zadeklarował 31.08.2016 na spotkaniu sołtysów i rad sołeckich naszych miejscowości.

Anna Gągolewska - sołtys


Fundusz sołecki na 2017 rok
 
Dożynki w Orzechowie

W pierwszą niedzielę września odbyły się tradycyjnie dożynki w Kaplicy w Orzechowie, czyli podziękowanie rolników za tegoroczne plony. Jak co roku w dożynkach uczestniczą Stare Orzechowo, Nowe Orzechowo, Zapiecki, Wójtostwo i Wólka Kikolska. Po raz drugi w uroczystościach brali udział członkowie i sympatycy stowarzyszenia Grupa Rodzin z Dziećmi Niepełnosprawnymi.

Dożynki w Orzechowie
 
Przedszkole już działa

Sukcesem zakończyła się jedna z największych inwestycji w ostatnich latach w Starym Orzechowie - budowa dwuoddziałowego przedszkola.  W przedszkolu zaprojektowano: 2 sale ogólne, 2 szatnie, 3 WC w tym jeden dla osób niepełnosprawnych i personelu, 2 zmywalnie naczyń, 2 pomieszczenia porcjowania i wydawania posiłków, 3 pomieszczenia gospodarcze oraz hol wejściowy łączący wszystkie sale. Koszt budowy wyniósł prawie 500 000 zł. Z czego pieniądze na projekt budowy przedszkola przekazały sołectwa Stare Orzechowo, Nowe Orzechowo, Wójtostwo, Zapiecki z funduszy sołeckich. Mamy nadzieję, że nowa placówka w Orzechowie będzie dobrze służyła kolejnym pokoleniom.

Więcej zdjęć: KLIKNIJ

Przedszkole już działa
 
Spotkanie promujące książkę...

24 lipca 2016 Sołectwo Stare Orzechowo i Stowarzyszenie Młodzi dla wsi zorganizowali w Szkole w Orzechowie spotkanie promujące książkę o historii Orzechowa i okolic "Historia kluczem do naszej przyszłości...-echa minionych lat". Publikacja została wydana w ramach programu "Tu mieszkam tu zmieniam" ze wsparciem Banku Zachodniego WBK i Fundacji Banku Zachodniego WBK. Podczas spotkania mieszkańcy mogli wysłuchać ciekawej prelekcji na temat historii naszych okolic zaprezentowanej przez Pana Kazimierza Andrzeja Trejbera, a także obejrzeć wystawę fotografii Pani Maryli Ścibor - Marchockiej. Podsumowaliśmy również projekt "Pożytecznie w wakacje 2016" i rozdaliśmy nagrody w konkursach. Zainteresowani mieszkańcy otrzymali również egzemplarz książki.

Zdjęcia: KLIKNIJFilm autorstwa Mateusza Pluty i Karola Lewandowskiego

Spotkanie promujące książkę...
 
Wakacje w Orzechowie 2016!!!

W minioną niedzielę, 24.07.2016 r., podsumowaliśmy akcję wakacyjną „ Pożytecznie w wakacje”. Zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży zorganizowało sołectwo Stare Orzechowo i Stowarzyszenie „Młodzi dla wsi”. Przez 5 dni uczestnicy spotykali się w szkole Podstawowej, gdzie    grali w gry, pracowali metodą scrapbooking czy brali udział w quizach i turniejach. W tym roku poza zajęciami prowadzonymi przez Marcina i Annę Gągolewskich, odbyły się też ciekawe spotkania ze służbami mundurowymi. Funkcjonariusze z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie opowiedzieli o bezpieczeństwie w czasie wakacji, pozwolili na zajrzenie do radiowozu i pokazali jak działa videorejestrator. Wyświetlili też ciekawy film o CSP. Żołnierze z Centrum Łączności w Zegrzu opowiedzieli o swojej pracy i misjach, na które jeździli. Przeprowadzili także musztrę, podczas której, uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwi wojskowi. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz z Posterunku Policji w Pomiechówku opowiedzieli o swojej pracy. Natomiast druhowie z Powiatowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim pokazali jak wygląda wóz bojowy, pozwolili spróbować sił przy polewaniu wężem strażackim i przewieźli dzieci wozem. Więcej zdjęć: KLIKNIJ

Czytaj więcej

Film autorstwa Mateusza Pluty i Karola Lewandowskiego dostał pierwszą nagrodę w konkursie "Historyczne miejsca Orzechowa"

Wakacje w Orzechowie 2016!!!
 


Strona 4 z 25

you are here: Start