stat4u Wioski w internecie - strony internetowe wiosek

Sondy

Jak oceniasz realizację projektu Pożyteczne Wakacje 2018?
 

Licznik odwiedzin

1195105
DziśDziś348
WczorajWczoraj403
W tym tygodniuW tym tygodniu3050
W tym miesiącuW tym miesiącu9705
Wszystkie dniWszystkie dni1195105

Newsletter

Jeśli chcesz dostawać informację o nowościach na maila zapisz się do newslletera.
Banner
Banner
Banner

Odwiedza nas

We have 26 guests online

Grafika - losowo

Mapa

Banner

Terminarz

March 2019
S M T W T F S
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najbliższe wydarzenia

No events
Banner
Banner

Znajomi ze szkoly...

Banner
Banner

Komunikacja lokalna

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Dożynki
There are no translations available.

Jak co roku w pierwszą niedzielę września w Kaplicy w Starym Orzechowie mieszkańcy i goście dziękowali za tegoroczne plony. Mszę Świętą odprawił ks. proboszcz Tomasz Cymerman. Podczas Mszy Św. poświęcone zostały kosze i wieńce dożynkowe przygotowane przez mieszkańców Nowego Orzechowa, Starego Orzechowa, Wójtostwa, Zapiecek i Wólki Kikolskiej. Po wspólnej modlitwie rozpoczęła się degustacja potraw, ciast i owoców przygotowanych przez mieszkańców okolicznych wsi. Swoje stoisko miało również Stowarzyszenie Rodzin z Dziećmi Niepełnosprawnymi z Pomiechówka. W przygotowania do Dożynek w Starym Orzechowie włączyli się duzi i mali. W czwartek dzieci i młodzież spotkały się, aby wspólnie przygotować pachnące świece, które później trafiły na stoisko naszej wsi. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć kosza dożynkowego - w tym roku nawiązywał do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszystkim, którzy przygotowywali Dożynki serdecznie dziękujemy.

Dożynki

 
Pożyteczne wakacje 2018
There are no translations available.

13 lipca 2018 zakończyła się akcja Pożyteczne wakacje w Orzechowie 2018. To już 8 edycja projektu wakacyjnego. Zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży zorganizowało sołectwo Stare Orzechowo i Stowarzyszenie „Młodzi dla wsi”. Przez 5 dni uczestnicy spotykali się w budynku Przedszkola w Orzechowie, gdzie grali w gry, uczestniczyli z zajęciach plastycznych, technicznych, sportowych, czy brali udział w quizach i turniejach. Odbył się również quiz wiedzy o UE, a także konkurs na najpiękniejszą fotografię inwestycji unijnej w naszej gminie. Nagrody w tych konkursach ufundowało Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. W tym roku uczestnicy przygotowali własnoręcznie kolorowe i pachnące świece. Podczas projektu zostały ogłoszone liczne konkursy z nagrodami. W tym roku poza zajęciami prowadzonymi przez Marcina i Annę Gągolewskich i Monikę Kufel, odbyły się też ciekawe spotkania ze służbami mundurowymi. Funkcjonariusze z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie opowiedzieli o bezpieczeństwie w czasie wakacji, a także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przygotowali dla uczestników tor przeszkód, który trzeba było pokonać jadąc na hulajnodze. Natomiast druhowie z Wojskowej Straży Pożarnej w Pomiechówku i OSP z Goławic Pierwszych pokazali jak wygląda wóz bojowy, pozwolili spróbować sił przy polewaniu wężem strażackim i przewieźli dzieci wozem, a także przeprowadzili kurs pierwszej pomocy. Nasz projekt wsparło wiele instytucji i osób, którym serdecznie dziękujemy. Na uczestników czekało wiele nagród ufundowanych przez wymienione niżej instytucje. Wśród nagród znalazły się m.in piłki z autografem Witolda Bański - polskiego lekkoatlety i Ministra Sportu i Turystyki. Honorowy patronat nad projektem objęła Pani  Starosta Powiatu Nowodworskiego.


Nasz projekt wsparli:
1) Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
2) Ministerstwo Obrony Narodowej
3) Ministerstwo Sportu i Turystyki
4) Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
5) Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
6) Radny Gminy Pomiechówek - Marcin Gągolewski
7) Starosta Nowodworski
8) Wójt Gminy Pomiechówek
9) Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej
10) Gminny Ośrodek Kultury w Pomiechówku
11) Sołectwo Stare Orzechowo
12) Sołtys wsi Stare Orzechowo - Anna Gągolewska
13) Stowarzyszenie Młodzi dla wsi
14) Centrum Szkolenia Policji z Legionowa
15) Ochotnicza Straż Pożarna z Goławic Pierwszych
16) Wojskowa Straż Pożarna z Pomiechówka
17) PKP Polskie Linie Kolejowe S.A
18) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
19) Państwowa Straż Pożarna w Nowym Dworze Mazowieckim
20) Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

Pożyteczne wakacje 2018
 
Wiek XV i XVI...
There are no translations available.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym artykułem Pana Kazimierza Andrzeja Trejbera na temat historii naszych miejscowości pt. "Wiek XV i XVI. Zapisy z Metryki Koronnej Mazowieckiej". Więcej tekstów na temat historii lokalnej można przeczytać w zakładce "Historia okolicy". KLIKNIJ


Wiek XV i XVI...
 
Odpust w Kaplicy w Orzechowie
There are no translations available.

3 maja obchodziliśmy w naszej kaplicy uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Polski. W tym roku przypada 22 rocznica wyświęcenia kaplicy w Orzechowie, która została konsekrowana 3 maja 1996 roku. Przypomnijmy, że kaplica w Orzechowie powstała z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Franciszka Kacprzyckiego, ale wzniesiona przy wielkim wsparciu mieszkańców Starego Orzechowa, Nowego Orzechowa, Wójtostwa, Zapiecek i innych wsi.


Odpust w Kaplicy w Orzechowie
 
Odnowienie ogrodzenia przy kaplicy
There are no translations available.

W ostatnią sobotę kwietnia mieszkańcy wsi Stare Orzechowo, Nowe Orzechowo, Wójtostwo i Zapiecki zebrali się, aby pomalować ogrodzenie przy kaplicy w Starym Orzechowie. Potrzebne materiały zakupiono z funduszu obywatelskiego wsi Stare Orzechowo, ale remont nie udałby się gdyby nie zaangażowanie mieszkańców. Dzięki ich pracy możemy cieszyć się odnowionym ogrodzeniem. Wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej miejscowości składamy wielkie podziękowania.

Odnowienie ogrodzenia przy kaplicy
 


Page 1 of 26

you are here: Start